Odszkodowania


Kancelaria prawna Zawadzki Świdnica to specjalistyczna instytucja znająca problematykę odszkodowań.

Dochodzenie roszczeń odszkodowawczych dla większości osób jest procesem wymagającym wiele wysiłku, uporu oraz udowadniania swojej straty – zarówno na polu fizycznym jak i psychologicznym. Kancelaria prawna Zawadzki specjalizuje się w pomocy osobom, którym zauważalnie należy się odszkodowanie przyznane przez instytucje oraz osoby, które zostały sprawcą konkretnej szkody.

Odszkodowania związane z wypadkiem komunikacyjnym, roszczenia związane z zadośćuczynieniem czy rentą to coś, w czym z pewnością Państwu pomożemy. Wiemy w jaki sposób przygotować odpowiednie wnioski oraz jakie kroki należy podjąć, aby wszelkie wnioski formalne oraz postępowanie badające każdy jednostkowy przypadek przyniosły oczekiwany skutek  tj. przyznanie Państwu racji, a przede wszystkim materialny zwrot za poniesione szkody. Naturalne jest, że rekompensata, która winna zostać zwrócona poszkodowane w wyniku uszczerbków powinna bazować na stopniu szkody, oznacza to, że im większa szkoda powstała, tym większe będą odszkodowania z tego tytułu. Niestety ubezpieczyciele oraz inne podmioty prawa cywilnego częste wszelkimi dostępnymi środkami chcą wybronić się od czynności, którą jest właśnie odszkodowanie. Nasza kancelaria prawna potrafi skutecznie pomóc swoim klientom, zatem jeśli Państwo lub Państwa bliscy ucierpieli, sugerujemy o nawiązanie kontaktu z naszymi przedstawicielami w celu wyjaśnienia sprawy.

W świetle prawa odszkodowania mogą być wręczone z dwóch różnych powodów – mogą one występować pojedynczo lub razem. Damnum emergens oraz Lucrum cessans. Wyjaśnieniem pierwszego łacińskiego zwrotu jest przyznanie odszkodowania w sytuacji, kiedy to poszkodowany poniósł szkodę mienia w wyniku np. wypadku, natomiast drugi zwrot oznacza sytuację, kiedy to np. wypadek był powodem, przez który poszkodowany nie mógł osiągnąć korzystnego dla niego stanu lub nie mógł czegoś zrealizować. Kancelaria prawna Zawadzki Świdnica doskonale rozumie oba te pojęcia i wie w jaki sposób egzekwować odszkodowanie bazując na nich.